Blog

HUB4IT Sp. z o.o. to miejsce w którym łączymy potrzeby projektowe Klientów i doświadczenia Kandydatów z sektora IT.

Zapraszamy do blogu HUB4IT

IP BOX

Człowiek przed komputerem

HUB4IT to miejsce, w którym spotykają się kompetencje specjalistów IT i oczekiwania Klientów i choć trudnimy się rekrutacją IT, to zdarzają się także kwestie, które nurtują nas samych, jak chociażby ta związana z Ulgą IP BOX.

Ulga IPBOX ostatnimi czasy stała się prawdziwą puszką Pandory. Powstało wiele pytań na skutek interpretacji przepisów prawa, które wykorzystuje Urząd Skarbowy w celu kontroli JDG i pracodawców, którymi często są firmy świadczące usługi związane z tworzeniem oprogramowania czy jednostki organizujące swoja pracę w obszarze (B+R) czyli badań i rozwoju. Kolejną grupą są sami specjaliści IT, których coraz częściej dotyka ten fakt. 

Postanowiliśmy zgłębić temat i zorganizować podcast z udziałem doświadczonej osoby Pani Beaty Krzyszczak, która na co dzień zajmuje stanowisko Doradcy Podatkowego i Dyrektora Zarządzającego Biurem Rachunkowo Podatkowym. W trakcie naszej rozmowy przypomnimy czym jest Ulga IP BOX, kto może z niej korzystać i na jakich zasadach może to robić oraz jak wygląda klasyfikacja i w jaki sposób praktycznie i poprawnie taką ulgę stosować. 

Odpowiemy, także na kilka pytań, które losowo wybierzemy z listy,   a jeśli nie wystarczy czasu to podejmiemy wyzwanie i zrobimy kolejny podcast w postaci studium przypadku, dzięki któremu przeanalizujemy wybrany przypadek bardzo dokładnie. W naszym podcaście nie zabraknie informacji stanowiących podstawę prawną do interpretacji przepisów prawnych związanych z Ulgą IP BOX, a także podpowiemy   gdzie   szukać   pomocy   gdy   Urząd   Skarbowy   zajął   już   konkretne stanowisko w sprawie.

HUB4IT jako firma zorientowana przede wszystkim na ludzi, chce budować świadomość, że granica między ludzkimi kompetencjami, technologią, a obowiązującymi przepisami prawa w Polsce jest bardzo płynna i dlatego niezmiernie ważnym aspektem jest wsparcie specjalistów IT w poprawnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w Polsce.

Do podcastu zaprosimy Was już niebawem za pośrednictwem portalu LinkedIn, dlatego obserwujcie nasz profil społecznościowy i rezerwujcie czas na krótkie 20minutowe spotkanie. Do zobaczenia w listopadzie.