Blog

HUB4IT Sp. z o.o. to miejsce w którym łączymy potrzeby projektowe Klientów i doświadczenia Kandydatów z sektora IT.

Zapraszamy do blogu HUB4IT

RPO jako usługa konglomeracyjna

Aktualnie zastanawiamy się nad uruchomianiem usługi związanej z RPO (czyt. Recruitment Process Outsourcing) czyli usługi dedykowanej dla Klientów zewnętrznych, którzy potrzebują okazjonalnego wsparcia w zakresie rekrutacji osób na stanowiska specjalistyczne. Doskonałym przykładem może być tutaj branża IT.


RPO dedykowana jest tym firmom, które potrzebują wsparcia rekrutera do realizacji zadań rekrutacyjnych z danego obszaru. Warto również wspomnieć, że usługa ta ma charakter abonamentowy czyli Klient płaci przez taki okres jest mu niezbędny do zamknięcia rekrutacji w danym obszarze.


To czy dalsza współpraca będzie się rozszerzać czy nie zależy w 100% od decyzyjności Klienta, który może zlecić dalsze procesy rekrutacyjne lub wstrzymać je ze względu na inne decyzje biznesowe po swojej stronie. Ten nowoczesny model outsourcingu procesowego to metoda na kompleksowe pozyskiwanie kandydatów do pracy dla Klienta, bez konieczności budowy struktury pionu rekrutacji w firmie, charakteryzująca się oszczędnością pieniędzy i czasu, a także skutecznością w zakresie prowadzonych działań.


RPO ma na celu ujednolicenie praktyk rekrutacyjnych lub dopasowanie się do istniejących procedur i strategii, pomoc w przygotowaniu wzoru dokumentacji, optymalizację kosztów oraz wdrożenie odpowiednich technologii i narzędzi pomocnych dla prawidłowego przebiegu procesu, a także onboarding wybranych przez Klienta pracowników.


Oddelegowany rekruter nie tylko reprezentuje interesy Klienta we wszystkich czynnościach tak jakby był jego pracownikiem etatowym, ale także prowadzi cały proces End-2-End czyli od początku do końca i co ważniejsze może to robić już od pierwszego dnia pracy. Dodatkowo informuje Klienta o kosztach procesu rekrutacyjnego, a także podpowiada najkorzystniejsze rozwiązania i mierzy współczynniki konwersji, które obrazują jak kształtuje się zainteresowanie rynku Kandydatów w odpowiedzi na wybrane ogłoszenie.


Profesjonalne firmy rekrutacyjne mogą również zapewnić dostęp do tańszych ogłoszeń o pracę i większą skuteczność w pozyskiwaniu Kandydatów na wyspecjalizowane stanowiska. Obecnie badamy rynek pod kątem wyceny takiej usługi i już wiemy, że dla 10 nowych Klientów, stworzymy promocję na preferencyjnych warunkach.