Blog

HUB4IT Sp. z o.o. to miejsce w którym łączymy potrzeby projektowe Klientów i doświadczenia Kandydatów z sektora IT.

Zapraszamy do blogu HUB4IT

Rekrutacja a projekty

W HUB4IT dbamy o to aby projekty, które rekomendujemy naszym specjalistom IT spełniały ich oczekiwania. Dzisiaj jest bardzo duży deficyt kadry IT, mówi Paweł Wysocki Partner Zarządzający firmą HUB4IT i w dalszym ciągu widać, że pracownik ma dużo do powiedzenia. Jest też spora konkurencja ale nie wierzę w to, że kogoś można przyciągnąć do firmy owocowymi czwartkami czy pakietem benefitów.

Dziś kluczowa jest praca zdalna, dostęp do najnowszych technologii, najnowszych wersji języków programowania używanych w projektach, z którymi będą pracować, laby dla programistów i ciekawe programy rozwojowe, pozwalające kształcić i doskonalić warsztat pracy.

Te aspekty powodują, że rekrutacja jest interesująca dla wszystkich stron, zarówno Kandydata, dla Nas, jak i Klienta. Wiele firm w dzisiejszych czasach nie ma pomysłu na to, jak powinna wyglądać rekrutacja, a utarte schematy przestały już dawno obowiązywać. Dziś liczy się pomysł, idea, wartość dodana i przede wszystkim jakość całego procesu, którą staramy się mierzyć w odniesieniu do zadowolenia Naszych Kandydatów. Dzięki temu zbieramy bardzo wartościowy feedback z rynku.

Kandydaci często dzielą się z nami opinią jak wygląda rekrutacja w innych firmach i wbrew pozorom nie wypada ta ocena nawet na średnim poziomie, stąd powszechna awersja ze strony Kandydatów do rekruterów i jest w tym dużo racji. Źle przygotowany rekruter może zaszkodzić swojej firmie, a także wizerunkowi Klienta, dlatego HUB4IT monitoruje cały proces od samego początku do końca.

Bardzo ważne jest dla Nas dobre przygotowanie, zrozumienie realnych potrzeb Klienta, przygotowanie do rozmowy z Kandydatem i zaraz za tym opinia Kandydata po zamknięciu całego procesu rekrutacyjnego. Badamy takie kwestie jak zadowolenie Kandydata z procesu rekrutacyjnego, w szczególności kontakt z rekruterem w podziale na etapy, zgodność oferty z oczekiwaniami, satysfakcję z rozmowy technicznej i wiele innych aspektów.

Chcemy być w czołówce firm świadczących usługi rekrutacji IT i nie mam żadnej wątpliwości, że płyniemy w dobrym kierunku.